Agadir

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.

Je jednoznačně nejnavštěvovanější a nejvyhlášenější surfová oblast Maroka, která se rozpíná cca na 200 km pobřeží.

Patří do něj destinace jako Taghazout, Aurir, Tamraght a Imsouane. Najdete  tu přes dvě desítky spotů. Za zmínku stojí hlavně světoznámá pravačka Anchor point, beachbreak Anza nebo La Bea a Boilers.

Sezóna do této oblasti dorazí vždy se zimním swellem, což znamená říjen – březen. Pokud ale nejsi vyhledávač velkých swellů, tak se dá v pohodě sklouznout od září až do dubna. Na vybraných spotech zejména víc na sever od Agadiru se dá surfovat praktický celoročně, i když mimo zimní sezonu dost fouká nebo je swell i třeba 14 dní minimální.

Nečekejte ani surfovačku bez neoprenu. Atlantik má v zimní sezoně teplotu vody kolem 17 stupňů. V září 19 a během léta s trochou štěstí ke 20. Vybavte se proto neoprenem 3/2 nebo 4/3. Pokud na line upu trávíte 2 hodiny a víc, pro komfort nepohrdneš ani botičkami.

Imsouane

Malebná rybářská vesnička obestavěná moderní zástavbou v podobě surfhousů a víkendových vil lidí z Maroka i celého světa. Odtržené od hlavních cest nabízí ještě trochu klidu (např. proti Taghazoutu, který leží přímo na hlavním tahu Agadir – Essaouira).

Naleznete zde dvě hlavní pláže – The Bay a Cathedral. Imsouane je místo kde si každý přijde na své, ať jsi začátečník nebo pokročilý jezdec.

V Imsouane se nachází také česká základna Mamaafrica.surf. Ryze československý surfhouse, situovaný 300 m od oceánu nabídne ubytování, půjčovnu, kurzy i dobré jídlo. Ve vesnici se dá taky velmi dobře najíst ve vybraných (opravdu) lokálních restauracích – např. přímo na útesu Chez Tahar, Momo Restaurant na Cathedrale, či Anzar v centru obce – zde už čekejte zásah evropského standartu.

Jako rental doporučuji Mimo Surf shop nebo Reefpoint Imsouane. Mimo to nabízí Imsouane velkou ubytovací kapacitu v lokálních surfhousech. Co ale nedoporučuji, je gastroturismus ve výdejních okýnkách a fastfoodech, hehe.