SURFR

SURFR je surFAIRovej brand, kterej vyrábí lokální hadry, navržené stejnými blázny, který je pak nosí.  Společně pak díky tomu můžeme tvořit jedinečnej obsah, kterej rozvíjí umění vlnobytí v naší komunitě. Naší misí je sdružovat progresivní jezdce, umělce, grafiky, fotografy, kameramany, hudebníky, shapery ale i lokální značky, kteří čerpají inspiraci ve vlnách.

Chceme být alternativou místo globálních brandů, který spadly do spirály fast fashion. Je přece fajn vědět, koho nákupem podpoříš a hlavně mít možnost, se se značkou osobně ztotožnit. Vážíme si každého z vás, co hrdě nosí naše hadry, a na oplátku bychom zas chtěli supportovat projekty na český surf scéně.

Taky si beznadějně propadl vlnobytí? Staň se součástí kolektivu a buduj s námi SURFR.

Stejně jako si lokálové na celém světě střeží svoje spoty, chceme i my takto střežit a podporovat lokální textilní produkci a značky. Při výrobě minimalizujeme odpad a obaly, protože moc dobře víme, že Oceán plasty nePETřebuje. Balíme výhradně do použitých krabic, které nám pravidelně věnujete. 

Je jedno, jestli seš surfer nebo ne. Buď surFAIR tím, že podpoříš náš brand. 

Nejsme odborníci v textilní brandži, a proto se pravidelně vzděláváme v oblasti udržitelnosti. Čím déle brand tvoříme, tím víc nás děsí  současná situace nezastavitelně rostoucího odvětví. Pokud je to jen trochu v našich silách (a finančních kapacitách), snažíme se využít lokálních zdrojů. Neženeme se za běžnými štítky “kvality” materiálů, protože mnohdy bychom tím vytvářeli mnohem větší ekologickou stopu, než při použití lokálního materiálu, který si tento štítek nemůže dovolit. 

Být surFAIR znamená, že jsme udělali vše pro to, aby každý krok během výroby oblečení co nejméně zatěžoval planetu a vydržel co nejdéle. Nakupuj méně, ale lépe.

Zásilky balíme takovým stylem, že si to ještě neviděl.

Prdíme na fešné, obrandované krabice, to je jen další odpad. Od našich kamarádů, fanoušků a spřátelených firem odebíráme funkční použité krabice, a balíme do nich. Recyklace je fajn, ale nejlepší odpad je ten, co nikdy nespatří světlo světa. Takže se nelekni, až ti balíček přijde v krabici od notebooku, bot, mikrovlnky nebo ginu.

V „samici od kraba“ najdeš pouze to, co sis doopravdy objednal. Žádné letáčky, nabídky nebo faktury.
Oceán plasty nePETřebuje, a proto při balení našich zásilek nebyla použita ani špetka plastu (výjimkou je ten, který jsme znovu použili, protože nám přišel od dodavatele).

Odpadovou stopu omezujeme i v procesu výroby našeho oblečení. Přesně si vybavujeme ten zděšený výraz, když nám švadleny poprvé předaly trika, každý ve zvláštním plastové sáčku. Pečlivě si hlídáme, aby žádné naše oblečení v celém procesu nepotkalo zbytečný plastový obal. Hadry skládáme do společných boxů, a proto se může stát, že oblečení pošleme zmuchlané. Stačí říct mamce, její žehlička to napraví.

Chceš se taky zapojit? Začni doma nebo ve firmě sbírat funkční krabice a až je nebudeš mít kam dávat, napiš nám a my je vyzvedneme.

Nejsme žádná surfová velmoc, ale za ty léta u nás vyrostlo tucet šikovných projektů, které založili nadšení surfaři s cílem vyrábět produkty pro nejen surfaře.

Už dávno neplatí, že surfový prkno, zinek nebo pončo seženete jen v zahraničních shopech. Na SURFR krámu najdeš i vybavení, které se u nás zatím nevyrábí. Pečlivě však vybíráme malé výrobce, které osobně známe, a u kterých věříme, že má smysl je podporovat. Kvalitu produktů zároveň sami testujeme přímo u oceánu. Stejně tak designy SURFR oblečení navhrují lokální umělci. A my si dáváme záležet na tom, aby bylo vidět, čí je to práce. Mrkni na label na tvým triku. Možná ho navrhnul někdo, koho znáš.