fbpx
Právě prohlížíš
Podcast #11: Režisér Martin Smékal o novém dokumentu z Islandu

Podcast #11: Režisér Martin Smékal o novém dokumentu z Islandu

Vítejte u 11. epizody podcastu S Jakubem na vlnách, nejnepravidelnějšího pořadu (nejen) pro serfový závisláky. Hostem je filmař Martin Smékal, autor českých surf dokumentů Choose your wave a No Wave Back. Martin právě teď připravuje další film o českých surfařích s názvem Between Fjords. Dokument o dvou bratrech z Beskyd, kteří to doma zabalili a vyrazili na Island extrahovat adrenalin z hor a vln. Smyslem projektu není zachytit pouze surfing a skialpy v extrémních podmínkách panenské přírody. O čem to přesně bude, vám Martin prozradí v následující hodince.

Štáb a protagonisti projektu Between Fjords. (zleva: Jarda Bláha, Ondra Hájek, Martin Smékal, Lukáš Polách, Filip Polách, Jan Sluka)

Trvalo asi týden, než jsme s Martinem našli volnej termín na nahrávání. Volba nakonec padla na brzkou ranní hodinu, což není zrovna ideální čas na serióznější rozsáhlou konverzaci. Rozespalost v kombinaci ze silným čajem nás nakonec zavedla do hlubších témat. Ale zpětně se tomu ani nedivím, a naopak jsem rád, že se Martin otevřel, jak o surfování, tak o smyslu jeho „práce“. Upřímný konverzace o serfingu mám prostě rád, a doufám, že v tom nejsem sám.  


Na Between Fjords se upřímně těším hned z několika důvodů. Island mě vždycky lákal. Kombinace splitboardu a surfování může bejt epičtější už jen snad v Japonsku.

Zároveň vůbec netuším, co od příběhu očekávat. U předchozích dokumentů jsem znal všechny postavy, jejich životy a většinu lokací. Proto pro mě byla přidaná hodnota filmu mnohem menší, než pro běžného diváka, co se nepohybuje v surf komunitě. Kluky Poláchovi však znám jen z Instagramu a z vyprávění do Martina a dalších kámošů. O to víc se těším na kompletní obrázek o jejich životě.To jeden z hlavních důvodů, proč jsem přispěl na HitHit kampaň a proč jsme za SURFR podpořili projekt odměnami do kampaně. Co ty, přidals taky ruku k dílu?

https://www.hithit.com/cs/project/6723/between-fjords-dokumentarni-film

Ve zbytku článku najdete teasery a články ke všem zmiňovaným projektům a exkluzivní fotky z natáčení od kluků ze štábu.

Choose your way

Choose Your Wave

Mohlo by vás zajímat: https://www.freeride.cz/surfr/choose-your-wave-vyhral-mezinarodni-outdoor-films-festival

https://www.freeride.cz/surfr/exkluzivni-rozhovor-s-reziserem-dokumentu-choose-your-wave-martinem-smekalem

No Wave Back

Mohlo by vás zajímat: https://www.freeride.cz/blog/no-wave-back-bude-to-velky-bude-to-jizda

V podcastu Martin zmiňoval projev Alana Wattse o snění a realitě, kterým se inspiroval v námětu na Between Fjords. Poslechnout si ho můžeš v tomto videu.

Vlny se zpravidla nesdílejí. Proto je potřeba sdílet všechno ostatní. Budu rád, když epizodu pošleš dál na sociálních sítích, nebo ohodnotíš pořad na iTunes. Komunikuj se mnou na Instagramu @jakmichpich, nebo dole pod článkem a posílej mi komentáře, reakce, otázky, přání, nápady nebo tipy na hosty. Buď kdekoliv a kdykoliv #sjakubemnavlnach.

Martina můžeš sledovat zde:
Webové stránky: www.martinsmekal.com
Instagram: @martin.smek

Zobrazit komentáře:

Diskuze

Zapoj se do diskuze a napiš nám tvůj názor, komentář nebo recenzi.

Výtahem nahoru