fbpx
Právě prohlížíš
Podcast Quiksilver Czech & Slovak Surfing Championship 2019

Podcast Quiksilver Czech & Slovak Surfing Championship 2019

Dvanáctý ročník Quiksilver & Roxy Czech and Slovak Surfing Championship 2019 je minulostí a tentokrát jsem si pro vás kromě reportu připravil i speciální epizodu podcastu S Jakubem na vlnách. Letos ve francouzském Seignosse získal titul surfového šampiona ČR a Slovenska Otík Oliva a v kategorii žen kralovala Janča Kašová.

https://open.spotify.com/episode/2StvTI6HWx12Nl62PptRsT

V podcastu najdete stručný shrnutí Surfchampu a krátkou konverzaci s Otíkem a Jančou a taky organizátory Matušem Hubkou a Martinem Černíkem a nahrávku live vystoupení kapely Spálenejch šlapek.

Ještě, že letos nemusela psát report Janča (jako např. dva roky zpátky), protože to by pak nadpis článku mohl taky znít „10 tipů na to, jak vyhrát Surfchamp“. Janča Kašová (blog Janka´s), která na SURFR přispívá už od začátků, se stala letošní šampiónkou československého kraje.

Neděle – rozlosování do heatů a riders meeting

Surfchamp není jenom o závodech. Každoročně sem jezdí tzv. surf mudlové, kteří se prostřednictvím surf školy Kevina Olsona seznamujou se světem vln a kouzel.

Pondělí – lay day

Po loňským debaklu se swellem se letos organizátoři modlili ke všem svatým. Předpověď na pondělí vypadala dost slibně. Výška vln měla bejt někde mezi průměrným Teahupoo a středně velkým Mácháčem. Ale realita byla tak trochu černobílá…

Úterý – Round 1 a Round 2

První závodní den vlny krásně spolupracovaly! Bellylbutton až nipple high, skleněný vlny. Odjely se první kola chlapů i holek a rovnou se pokračovalo 2. kolem mužů. Ale ke konci pomalu přivandroval onshore a vlny šly do kytek (i proto v posledních 2 heatech padala nižší skóre). Už v 1. kole několik riderů nasbíralo hodně bodíků – 15,5b získal Martin Černík a Michpich. Všem ale vytřel zrak mlaďák Timon Matena, když vyhrál svůj heat a získal 15 bodů! Dalším překvapením bylo vyřazení slovenský riversurf mašiny Maroše Němce. V kategorii holek jen o fous postoupila jedna z favoritek Anička Růtová.

Roxy Surf Fitness & Yoga

Letošní novinkou byl týdenní kemp s Verčou Ševčíkovou zaměřenej na spojení jógy, fitness a surfování. Palec hore za další doplňující aktivitu nejen pro surfařky (účastnili se často i kluci, nebo alespoň kluk).

Středa – semifinále a finále

Předpověď nám nedala výběr, závod se musel dokončit ve středu. Velikost vln byla podobná, ale už tomu chyběla konzistentnost a délka period. Každej heat vypadalo surfový hřiště úplně jinak a nebylo jednoduchý se přizpůsobit. Opět se ukázalo, kdo má nasurfováno a dokáže nejlépe číst v řádkách oceánu.
Do finále chlapů se nakonec probojovali 3 muži a 1 chlapec. S podmínkami se nejlépe popral Otík, kterej v průběhu celýho závodu držel vysokou úroveň technickýho surfingu, včetně vertikálních manévrů. Právě využití celé výšky vlny včetně prostoru nad lipem u ostatních závodníků chybělo, a proto Otík bral zaslouženě první flek. Mezi holkama jsme mohli sledovat nejnapínavější finále holek v historii Surfchampu (kterou bych mohl těžko pamatovat), dle slov speakera Kevina Olsena. Už na začátku finále bylo jasné, že o zlato se poperou jen Anička s Jančou. Brzkej náskok získala právě mladá Anička Růtová a zajela za sebou hned dvě stylový, dlouhý backside vlny. To vydrželo jen do chvíle, než Janča chytla první větší vlnu a po technickým výkonu jí zakončila až v shorebreaku. K tomu přidala téměř identickou vlnu a vítězství měla v kapse s nejvyšším skóre závodu 17,5b!

Kids contest

HOLKY
1. Eva Černíková
2. Sofia Hubková
3. Adina Malá

KLUCI
1. Janek Hobza
2. Janko Salecký
3. Timo Bachnár

Fastlink Paddle Battle

Ani letos paddle battle nezklamal a nabídl strhující podívanou. Adama Svobodu z No Mad Story ve finiši přesprintoval Robi Chadim. Sekvence fotek dole mluví za vše.

Předávání cen

Mejdany ft. Jagermeister a Excelent

Party jsou nedílnou součástí Surfchampu a letos to nebyla výjimka. DJ Evryday nehrál sice každej den, ale když hrál, trsalo se do ranních hodin. Hlavní partybringer Hujer nás i letos poctil návštěvou a jeho taneční workshopy se těšily oblibě u dospělých i capartů. Záverečnej mejdan vyšperkovalo živý vystoupení improvizovaný kapely Spálený Šlapky se saxofonistou Radkem Kašparem, ale o těch se dozvíte víc v podcastu.

Výlet do San Sebastianu

O highlight tradičního výletu se postarali kluci ze Spálenejch šlapek, když vytáhli kytary přímo před basilikou Svaté Marie del Coro. Z komorního kulturního programu pro kámoše se stal pouliční akustickej rave. Zásluhu na tom měla jednoznačně i lokální rockstar s hlasem Axla Rose. Po chvíli bylo jasný, že tohle neskončí rozloučením vystupujících.  Hudební anarchii zastavil zásah lehkooděnců. Kluci naštěstí ze šatlavy uprchli a parníkem se vrátili zpátky do Čech. Interpol po několika měsících pátrání stáhnul mezinárodní zatykač.

To je z letošního ročníku vše (alespoň to, co se dá zveřejnit) a my už se těšíme na další Surfchamp! Díky všem, co dorazili, za skvělou atmosféru a zážitky a velké díky i organizátorům za všechnu práci.

A pro aspirující surfaře – nezapomeňte trénovat, ať vám to příště nevyfoukne Timon, nebo další talentovanej mlaďák. See ya!

Kompletní výsledky

Mens

Round 1

Heat 1

JménoBody
1.Vlado Bachnar12,5
2.Robert Vysloužil10,5
3.Adam Svoboda9,5
4.Matuš Hubka6

Heat 2

JménoBody
1.Marek Plecitý14,5
2.David Gajdoš9
3.Vladimír Hobza6,5
4.Marcel Metzger3,5

Heat 3

JménoBody
1.Tomáš Remen12
2.Eda Růt11,5
3.Petr Vlček7,5
4.Jan Vítek5,5

Heat 4

JménoBody
1.Martin Černík15,5
2.David Virgler6,5
3.Štěpán Ramba6
4.Jozef Balcar3,5

Heat 5

JménoBody
1.Timon Matena15
2.Otmar Oliva11
3.Libor Havlíček4,5
4.Petr KodejšDNS

Heat 6

JménoBody
1.Jakub Michna15,5
2.Martin Dolejš3,5
3.Marek Matas3
4.Petr Skála2,5

Heat 7

JménoBody
1.Jan Sodomka13
2.Tomáš Mošnička10
3.Čeněk Malý7,5
4.Marek Balak7

Heat 8

JménoBody
1.Robert Chadim9
2.Robert Klíma8,5
3.Maroš Němec7,5
4.Santiago ŠmajslDNS

Mens

Round 2

Heat 1

JménoBody
1.Timon Matena14
2.Vlado Bachnár13
3.Eda Růt8,5
4.Tomáš Mošnička7,5

Heat 2

JménoBody
1.Otmar Oliva14,5
2.Jan Sodomka8
3.Robert Vysloužil6,5
4.Tomáš Remen5

Heat 3

JménoBody
1.Marek Plecitý12,5
2.Jakub Michna7
3.Robert Klíma4,5
4.David Virgler4

Heat 4

JménoBody
1.Martin Černík7
2.Robert Chadim6
3.David Gajdoš5
4.Martin Dolejš3

Semi Finals

Heat 1

JménoBody
1.Robert Chadim11,5
2.Timon Matěna11
3.Marek Plecitý10,5
4.Jan Sodomka7

Heat 2

JménoBody
1.Otmar Oliva13,5
2.Martin Černík13
3.Jakub Michna11,5
4.Vlado Bachnar8,5

Finals

JménoBody
1.Otmar Oliva14
2.Martin Černík11,5
3.Robert Chadim9
4.Timon Matěna8,5

Ladies

Round 1

Heat 1

JménoBody
1.Miládka Kubešová9,5
2.Alžběta Halušková8
3.Veronika Dubová5,5
4.Eva Hanicová2,5

Heat 2

JménoBody
1.Šárka Pančochová7,5
2.Nikola Bartošová5
3.Lea Tejnorová3,5
4.Terezie Dobrovolná3

Heat 3

JménoBody
1.Jana Kašová11,5
2.Anna Růtová7,5
3.Danica Tothová7
4.Markéta Mlejnová4

Ladies

Semifinals

Heat 1

JménoBody
1.Jana Kašová15,5
2.Milada Kubešová8,5
3.Nikola Bartošová7,5

Heat 2

JménoBody
1.Anička Růtová12
2.Šárka Pančochová9
3.Alžběta Halušková4,5

Finals

JménoBody
1.Jana Kašová17,5
2.Anička Růtová13,5
3.Šárka Pančochová10
4.Miládka Kubešová8

Fast Link Paddle Battle

1. místo: Robi Chadim
2. místo: Adam Svoboda
3. místo:

Snowboard Zezula Tag Team

Vítěz: SURFR Team (Eda Růt, Anička Růtová, Janka Kašová, Jakub Michna, Adam Svoboda)

Excelent.cz Best Wave

Vítěz: Timon Matěna

Tipovací soutěž Surfová Fantazie vyhlásíme v neděli, díky za pochopení!

Foto: Mat Rendek a David Buček

Zobrazit komentáře:

Diskuze

Zapoj se do diskuze a napiš nám tvůj názor, komentář nebo recenzi.

Výtahem nahoru