fbpx
Právě prohlížíš
Zima přijde dřív, než si myslíš

Zima přijde dřív, než si myslíš

Sotva jsme se ohřáli podprůměrným létem a už pomalu vytahujem mikiny a bundy. Ať už se vám podařilo prchnout k oceánu nebo doma ždímáte poslední zbytky letních paprsků, nezapomeňte si rezervovat 23. září na výlet do Prahy. Jak říkají Starkovic, zima se blíží a s ní i premiéra dlouho očekávaného dokumentu Between Fjords.

Autorem snímku je Martin Smékal, který sice po dvou úspěšných filmech Choose Your Wave a No Wave back prohlásil, že serfové dokumenty pověsí na hřebík. Buďme rádi, že si to rozmyslel, protože už 23.9.2020 od 19:00 v letním kině na Radlické uvidíme nový film nejen o surfingu, ale o skialpinismu a životě na drsném Islandu.

„V podstatě to vše začalo na ostrově jménem Island, kde už posledních 5 let žijeme, ostrov svojí pozicí připomíná ledovou Havaj, sedí si uprostřed severního Atlantiku se sopkami připravenými prasknout každou chvíli a vlnami všude kde se podíváš, když nejsou vlny na jihu jedeš na sever, koukneš že se swell blíží ze západu sjedeš na západ. V zimě má voda od 2 °C do 5 °C stupňů a v létě od 8 °C do 12 °C. Struktura vody je trochu jiná než ta teplá, tahle 2 stupňová voda je těžší, v podstatě molekuly vody jsou blíže u sebe, takže vlny jsou těžké, vezmou vás s sebou do hlubin krapec déle.I převlíkání v -10 °C a pořádným sněžením je srandy kopec, když jsi na surf-spotu dáš třeba nocleh, ráno se vzbudíš a začneš se sunout do neoprenu a nějak ti to nejde, zjistíš že v noci zmrznul, takže si ho musíš trochu porozbíjet a nechat roztát, aby vůbec šlo se dostat dovnitř.“
Doplňují protagonisté Lukáš Polách a Filip Polách.

Ještě doplním, že samozřejmě nebude chybět ani afterparty v Radlické kulturní sportovně pod taktovkou PSK, prodejní výstava známého fotografa Petra Hricka, nebo tombola o spoustu zajímavých cen.

Lístky na premiéru s afterparty si můžete zakoupit na: Goout. Sledovat veškeré dění kolem dokumentu Between Fjords na webových stránkách a sociálních sítích – Instagramu a na Facebooku.

A nezapomeň si pustit nový epický trailer!

Foto: Petr Hricko

Zobrazit komentáře:

Diskuze

Zapoj se do diskuze a napiš nám tvůj názor, komentář nebo recenzi.

Výtahem nahoru