fbpx
Právě prohlížíš
Portský Erasmus/surf life v podání Dominika Veselky a Jany Horákové

Portský Erasmus/surf life v podání Dominika Veselky a Jany Horákové

V české kotlině roste počet surfujících Erasmáků jako houby po dešti, jelikož tu máme článek od Dominika Veselky a Jany Horákové. S Dominikem a Jančou se známe již dlouhou dobu, nejenom díky tomu, že studujeme stejný obor na FTVS. Oni narozdíl ode mě využili možnost půlročního surfování tak trochu dotovaného EU a vyrazili do portugalského Porta. V rozhovoru jsme zabrousili hlouběji do samotného programu Erasmus+ a abyste měli obrázek o jejich životě v Portu kompletní, nebude chybět ani podařený lifestyle videoedit!

Ahoj Domíno a Jančo! Čím je tedy dobré začít?

Jana: V první řadě, si vybrat tu správnou zemi!
Domino: Nejlíp někde, kde je relativně teplo celej rok. Každá škola má trochu jiný seznam možných zemí závislý na smlouvách mezi jednotlivými univerzitami. U nás na UK FTVS od února na letní semestr vycházelo nejtepleji Portugalsko, hehe. 

Když už vás vyberou a vy odjedete studovat za teplem, kdo zaručí, že škola nebude hardcore a jestli zbude na surfing vůbec čas, hehe?

Domino: No myslím, že většina škol „na jihu“ to má víc v poho a easy… Neřeší se spousta věcí co tady – deadliny apod.
Jana: Měli jsme taky velký štěstí na koordinátora Nilsona, mladej týpek, kterej věděl hned od začátku, že jsme tam nepřijeli úplně studovat, hehe…

No ale přeci jenom něco odstudovat jste museli ne?

Jana: Jo to museli, cíl byl jasnej – dovést domů 30kreditů! Navíc nám Nilsom poradil, ať si zvolíme předměty úplně jaký chceme, třeba vyšívání, a tak jsem se najednou ocitla s Domínem na hodině „Digital Video“ z filmové fakulty :D…
Domíno: Takže díky dobrýmu výběru předmětů jsme nabouchali školu jen do dvou dnů a zbytek zbyl na surfování.

Haha! A co na to říkali na naší „prestižní“ FTVS? Studujete o rok níž než já Management sportu, a to se tomu moc nepodobá ne?

Domíno: Na FTVS nám předem řekli, že portugalský vysoký školy jsou z jinýho vesmíru a že nám kromě docházky nic neuznají.
Jana: Vůbec nechápu proč, hehe…

Mojí prací je taky sledovat sociální sítě, který jste poctivě krmili materiálem. Když jsem byl v Algarve, tak jsme se bohužel minuli, ale jinak jste pobřeží projeli až na jih, že?

Jana: V Portugalsku mají hodně rádi prázdniny a tak jsme záhadně nemuseli 14 dní vůbec do školy. Půjčili jsme kárku, Domino ji trochu přestavěl na bydlení a dali si dvou týdenní dovolenou na dovolené.
Domino: Jo to byl úlet, projeli jsme fakt asi všechny známý spoty od Porta po Sagres. Podle mě je nejvíc Peniche – spoty jsou od sebe coby kamenem dohodil a když je onshore na jednom, na druhým je offshore, prostě pořád je tam něco co funguje a to víc než dobře!! A Supertubos? Název mluví za vše… Na druhou stranu mít pláž jako je Praia de Leça da Palmeira jako homespot taky nebylo vůbec špatný!!

Na závěr tu máme jako třešničku na „paštelu“ boží video z vašeho „gypsy“ lifu. Jak to vzniklo?

Ve škole nám zadali projekt, abychom o našem Erasmu natočili videjko. Akorát jsme do něj tak trochu zapomněli dát tu školu, no, však uvidíte sami! Enjoy it! 

Díky za rozhovor a těšíme se na vaše budoucí příběhy a materiál!

Díky i tobě Kubo! Snad příště vychytáme už tu společnou session, hehe. Měj se!

Domína a Janču můžete sledovat na jejich Instagramech:
www.instagram.com/dmnkvslk/awww.instagram.com/j.horakova/

Zobrazit komentáře:

Diskuze

Zapoj se do diskuze a napiš nám tvůj názor, komentář nebo recenzi.

Výtahem nahoru