fbpx
Právě prohlížíš
No Mad Story meets SURFR

No Mad Story meets SURFR

Ahoj SURFRE! Jsme Alžběta a Adam, dva studenti z Prahy, který svedla dohromady náhoda – novoroční párty lyžařských instruktorů v Harrachově v roce 2016. Když jsme spolu začali randit, hned jsme věděli, že nás spojuje společnej koníček – cestování. To jsme ještě netušili, že se pro nás nomádskej život stane denním chlebem. Za tři roky, který jsme spolu doteď vydrželi, jsme objeli velkou část Evropy, a jako správný studentský socky taky dost lacině. Protože jsme oba dva sportovní a outdoorový nadšenci, tak na cestách surfujeme, trekujeme, lyžujeme, skialpujeme, paddleboardujeme a prostě se snažíme vyhledávat sportovní a adrenalinový dobrodružství. Chrupkáme tam, kde se nám chce, nebo kde můžeme. Spíme v autě, ve stanu, na zemi, v hamace, na pláži, v parku, v pangejtu,.. a prostě žijeme, prožíváme a užíváme nomádskej a cikánskej život. Spolu. S láskou.

Postupem času jsme přišli na to, že když spolu vymýšlíme věci a pracujeme na společných projektech, tak nám to jde hezky od ruky. Proto jsme se rozhodli tvořit.

První projekt byl kamarádskej brand Prague Surf Nomads, pod kterým jsme se snažili kolem sebe shromáždit partu lidí který se v Čechách věnujou surfování a cestování. Adam potom pod tímhle brandem udělal několik krátkých videí, ale neměli jsme jasnou vizi, tak projekt zamrzl a my šli dál. Adam si pak vymyslel projekt Sport Nomad Photography, pod kterým fotí divokou vodu a všechny různý další sporty. A protože nás slovo nomád pořád ještě nepřestalo bavit, vymysleli jsme si letos v září finální partnerskej projekt s názvem No Mad Story. Nejdřív jsme si založili instagramovej účet, a potom nás oslovil SURFR s nabídkou tvoření blogu na jejich webu. Nad takovou nabídkou jsme dlouho neváhali, protože SURFR sledujeme už dlouhou dobu a moc se nám líbí veškerá jeho aktivita. Takže JO! Takhle to vzniklo, a my se moc těšíme na všechny ty No mad stories, který vám tady nasolíme!

Kdo jsme?

Alžběta

Alžběta áká Bíba nebo Béba je extrémně společenský a extrovertní stvoření. Ráda se směje a užívá si chvíle sama i s kamarády. Žije pro svůj univerzitní obor Rekreologie, který odpovídá jejímu životnímu stylu. Alžběta je kreativec – ráda vymýšlí a organizuje všemožný projekty a eventy, ale na druhou stranu i ráda vytváří věci rukama. Příroda je její velkou láskou už od nepaměti. Na cesty si bere svoje malý ukulele, na který brnká roztomilý tóny. Spí nejradši ve stanu nebo pod hvězdama, když je teplo a kolem cvrkaj cvrčci.

Bíba bývá v zimě lyžařskou a snowboarďáckou instruktorkou, v létě pracuje v cestovní kanceláři pro školy a v půjčovně paddleboardů. Zkušenosti má s baristikou, se všemožnou pedagogickou činností a s vedením studentských projektů zabývajících se podporou pohybový aktivity dětí.

Alžbět se dostala k surfování na surfovým campu v roce 2012, kde jí v 18 ti letech tenhle sport nadchl. Od tý doby se surfování aktivně věnuje, nejradši ve společnosti Adama a kamarádů.

Adam

Adam je klidnej muž činu. Kvůli svý dávný kariéře kanoisty ve vodním slalomu je zvyklej denně sportovat, což ho dělá šťastným. Před několika lety si zamiloval ještě jednu věc – focení a natáčení. Když si letos v létě koupil drona, hned věděl, že mezi nimi vzniklo zvláštní spojení na celej život. Adam má rád auta a manuální práce, s tím se pojí jeho vášeň k předělávání aut na jezdící postýlku. Další Adamova charakteristika je láska ke spánku a jídle (Hlavně to, které uvaří. Je skvělej kuchař!). Jeho úchylkou je mazlení se se psy, přestože jsou občas cizí.

Adam pracuje v zimě taky jako lyžařský instruktor, v létě pořád ještě jezdí českej pohár na C1 na divoký vodě. Adam dlouhou dobu pracoval jako barista, pak se začal věnovat komerčnímu focení, focení sportu a vytváření videí. Pak zkusil pracovat v médiích, kde zůstal do teď jako Account manager.

Adam se dostal k surfování až díky Alžbětce, která ho do sportu zasvětila. Díky bohatým zkušenostem s vodou se do surfování ihned dostal, a teď je to jeden z jeho nejoblíbenějších sportů.

O čem blog bude?

Jelikož se zrovna nacházíme na ročním Erasmus pobytu ve Španělsku ve městě Bilbao, tak se budou naše články tento rok motat o našich příbězích ze severního Španělska, Francie, Portugalska a Maroka, samozřejmě se specializací na surfování. Můžete se těšit na naše tipy a triky před cestou, na cestě a po cestě. Stejně tak bychom v blogu chtěli vyzdvihnout téma spaní a bydlení v autě, a celkově nomád-​friendly vozidla. Potom low-​cost traveling, ekologie spojená s cestováním a kultura nomádskýho života. A na závěr naše příběhy vždycky zvěčníme na fotkách a videích.

Tak zdárek, stay tuned!
Adam a Alžběta

Zobrazit komentáře:

Diskuze

Zapoj se do diskuze a napiš nám tvůj názor, komentář nebo recenzi.

Výtahem nahoru