fbpx
Právě prohlížíš
6 knih o surfingu, které bys měl přečíst

6 knih o surfingu, které bys měl přečíst

Abychom pořád jen nečuměli do obrazovek, je dobrý vzít do ruky i knížku. Knihy o surfingu vám mohou částečně uspokojit potřebu jet k oceánu a proto jsem pro vás připravil výběr mých 6 oblíbených. Každá z nich je samozřejmě v angličtině, ale s tím musí zkušenej surfař počítat.

1. Barbarian Days of Surfing

Autobiografie Williama Finnegana Barbarian Days získala jako jediná kniha o surfingu Pullitzerovu cenu a stala se New York Times bestsellerem. Pokud máte rádi Into The Wild nebo On the Road, zamilujete si určitě i tuhle knihu.

„Finnegan shows us a world turned upside down for kids and adults alike by the social upheavals of the 1960s. Youthful folly—he drops LSD while riding huge Honolua Bay, on Maui—is served up with rueful humor. As Finnegan’s travels take him ever farther afield, he discovers the picturesque simplicity of a Samoan fishing village, dissects the sexual politics of Tongan interactions with Americans and Japanese, and navigates the Indonesian black market while nearly succumbing to malaria.“

2. Bad Karma: The True Story of a Mexican Surf Trip from Hell

Momentálně nejpopulárnější knížka v sektoru surfových knih. Příběh Paula Winsona o tripu do Mexika z roku 78 musel zůstat (z právních důvodů) několik let pod pokličkou, než mohl být konečně zveřejněn.

„In the summer of 1978, twenty-one-year-old Paul Wilson jumps at the chance to join two local icons on a dream surf trip to mainland Mexico, unaware their ultimate destination lies in the heart of drug cartel country. Having no earthly idea of where he’ll get the money to pay his share, and determined to prove his mettle, he does the only thing he can think of: He robs a supermarket. And, if karma didn’t already have enough reason to doom the trip, he soon learns one of his companions is a convicted killer on the run, and the other an unscrupulous cad. Mishap and misfortune rule the days, and mere survival takes precedence over surfing.“

Nejsi zrovna fanda do čtení, ale chtěl by ses v surfový kultuře obohatit? Mrkni na tyto články:

3. History of Surfing

Nudil vás ve škole dějepis? To se vám naštěstí u historie surfingu nestane. Knihu The History of Surfing napsal Matt Warshaw, nejpovolanější z nejpovolanějších. Matt je tvůrcem potrál Encyclopedia of Surfing -nejbohatšího surf archivu i stejnojmenné knihy. Must have pro všechny surf geeky.

4. Swell: A Sailing Surfer’s Voyage of Awakening

Kouzelné slovíčko swell…neskutečně silná energie, která putuje tisíce mil oceánem a díky které se na pevnině tvoří vlny. Swell však není naukou o tvorbě vln, ale příběhem kapitánky Liz Clark, která se ve 22 letech vydala na plavbu za objevením prázdných vln, dobrodružství a vztahu k přírodě. Na plachetnici strávila dohromady 10 let a urazila přes 20 000 mil.

„In true stories overflowing with wild waves and constant challenges, at the whim of the weather, of relationships sweet and sour, of nature’s marvels and colorful cultures, Liz captures her voyage in gripping detail in this memoir, sharing tales of sailing in high seas, of solitude and surprises, of finding connection to the earth and commitment to living in harmony with it.“

5. Surf Is Where You Find it

Příběhy od legendy Gerryho Lopeze, alias Mr. Pipeline, by vás za normální situace přinutili ke koupi letenky na další surf trip. Gerry není jen ikonickej surfař nebo jogín, ale taky inteligentní spisovatel a uvědomělej člověk s úžasným nadhledem v surfování i životě. 

„Written by one of the most revered surfers of his generation, Gerry Lopez’s Surf Is Where You Find It is a collection of stories about a lifetime of surfing. It presents 38 stories about those who have been influential in the sport — surfing anytime, anywhere, and in any way. Conveyed in Gerry’s unique voice, augmented with photos from his personal collection, this book is a classic for surf enthusiasts everywhere.“

Bonus: Surf Shacks vol 2.

Nejedná se o typickou knihu ale nádherně zpracovaný table book, plný fotek surf shacks, neboli střech nad hlavou surfaře (ať už na pláži, v lese nebo v dodávce). Nechybí ani příběhy jednotlivých autorů, surfařu, designerů a umělců.

Máš svojí oblíbenou knihu o surfingu? Napiš nám jí dolů do komentářů a inspiruj ostatní.

Zobrazit komentáře:

Diskuze

Zapoj se do diskuze a napiš nám tvůj názor, komentář nebo recenzi.

Výtahem nahoru