fbpx
Právě prohlížíš
Hollywoodský surf snímky, které bys měl vidět

Hollywoodský surf snímky, které bys měl vidět

Nastala doba, kdy většina z nás musí sedět doma na zadku. Doba, kdy Netflix nestíhá streamovat obří objemy dat. Filmy, dokumenty a videa jsou nedílnou součástí surf kultury a proto teď můžeš využít volnej čas k načerpání inspirace a třeba se i vzdělat v historii surfingu.

Abyste mohli zahnat nudu a načerpat surf vibes, dal jsem pro vás dohromady seznam několika holywoodských bijáků.

Jedná se pouze o filmy, které jsem viděl a na které jsem si teď v rychlosti vzpomněl. Samozřejmě existují tisíce dalších super videí, takže pokud máš na tip na film, který by tu rozhodně neměl chybět, napiš ho prosím dolů do komentářů a já ho sem doplním. Napiš taky, kolik z uvedených filmů si už viděl a schválně, kdo se dostane na nejvyšší číslo.

U některého snímku je přímo celé video, u některých se jedná pouze o trailer a celý film je k zakoupení a někde najdeš přímo odkaz na web, kde lze film zakoupit. Spousta z nich je taky přímo na Netflixu. Kdo umí hledat, najde 90% filmů na torrentech nebo na uložtech. Ale pokud máš nějaký to kilo navíc, pošli ho tam. Pokud se nejedná o komerční projekt (holywoodský biják), podpoříš tím tvůrce. A surfaři by se měli navzájem podporovat.

Stránky, kde najdete tisíce surf filmů (za měsíční poplatek lze sledovat non-stop – obě nabízejí měsíční trial zdarma):

HOLYWOODSKÉ BIJÁKY

Point Break (1991)

Shlédnout

Nesmrtelná klasika s Patrickem Swayze a Keanu Reevesem. Hlavně prosím nekoukejte na remake z roku 2015, je na prd!

Chasing Mavericks (2012)

Shlédnout

Film inspirovaný příběhem mladého surfaře Jaye Moriartyho, který už v 16ti hecoval big wave spot Mavericks. Jay ve 22 letech tragicky zemřel během potápění na Maledivách. Viděl si taky záběr z legendárního wipeoutu opravdoJaye v roce 1994?

In god’s hand (1998)

Shlédnout

Na doporučení čtenářů přidáváme pecku, ve který si zahrál i sám Shane Dorian.

Surfs up (2007)

Shlédnout

Ruku na srdce, Divoký vlny jsou asi nejoblíbenější film, ze všech v celým článku.

Lords of Dogtown (2005)

Shlédnout

Ikonickej snímek popisující zrod skateboardingu v Kalifornii. Doporučujeme shlédnout také předchozí dokument Dogtown & Z-Boys (2001), který najdete níže v článku.

Soul Surfer (2011)

Shlédnout

Příběh Bethany Hamilton z pohledu holywoodské produkce. Mrkněte taky na dokument Unstoppable, pokud chcete vidět „reálnou“ verzi.

North Shore (1987)

Shlédnout

Vnitrozemskej surfař z Arizony Rick Kane si chce splnit sen. Odstěhuje se na North Shore, kde dostává bídu nejen od vln, ale i od lokálů. Nakonec nachází surf mentora i životní lásku. Klasika, která neomrzí.

Surfer Dude (2008)

Nechápu, jak může mít film Surfer Dude na CSFD jen 51%. Matthew McConaughey jako Steve Addingthon je nesmrtelnej!

Drift (2013)

Snímek Drift se odehrává na počátku 70. let australském pobřeží a vypráví příběh dvou bratrů, kteří stáli u zrodu moderního surf průmyslu. Chybí mu však napětí z Chasing Mavericks a příběh z Point Breaku.

Breath (2017)

Shlédnout

Jeden z mála hollywoodských filmů, ze kterýho surfaře nebudou bolet oči. Breath, kterej režíroval sám Mentalista (ano, herec Simon Baker je surfař) vás určitě příjemně překvapí. Natočeno podle stejnojmeného románu Tima Wintona.

Fast Times at Ridgemont High (1982)

Ve filmu neuvidíte ani záběr z oceánu, ale přesto se jedná o ikonickej snímek. A to především díky hereckému výkonu Seana Penna, jako Jeffa „Surf’s up“ Spicoliho.

Surf Nazis Must Die (1987)

Snímek, na kterej se už dlouho chystám mrknut…

Zobrazit komentáře (1):

Diskuze

Zapoj se do diskuze a napiš nám tvůj názor, komentář nebo recenzi.

Výtahem nahoru