fbpx
Právě prohlížíš
Myslíš si, že si master na předpověď, ale pak ti ostrov ukáže fakáče

Myslíš si, že si master na předpověď, ale pak ti ostrov ukáže fakáče

Dokumentární projekt Between Fjords z prostředí mrazivého Islandu má za sebou úspěšnou fázi natáčení. Zásluhu na tom má nejen štáb, ale i všichni z vás, co projekt podpořili v kampani. Nás zajímalo, jak na natáčení vzpomínají hlavní protagonisti – bratři Poláchovi, kteří shrnuli celou zkušenost do pár následujících řádků.

Natáčení projektu Between Fjords je za námi (na filmu pracujeme už rok, resp. 2 sezony, a hodně lidí do toho dává dost volného času a energie) a díky celé crew jsme tuhle kapitolu mohli úspěšně uzavřít. Během natáčení jsme strávili čas s přáteli a potkali skvělé lidi se stejným myšlenkovým pochodem, což je vždy požehnání.

Něco nám vyšlo, jak jsme chtěli a něco zase vůbec ne. Ale to je nezbytnou součástí takových projektů. První část natáčení byla více o horách než o surfu. I když jsme se honili za vlnami po celém ostrově, moc jsme se netrefovali do dobrých podmínek. A když jsme pak natáčeli hory, počasí moc nepřálo ani tam. Bohužel jsme chytili vlnu tepla v období, kdy to technicky není možné. Myslíš si, že si master na předpověď, máš v kapse 10 aplikací, vše vypočítané a vyšpekulované na sto dvacet procent, ale pak ti stejně ostrov ukáže fakáče a nechá tě čachtat v blátě nebo pádlovat na flatu uprostřed sezóny.

No a pak je tu úplný opak, což se stalo v druhé částí natáčení. Tentokrát se náš 7-letý know-how na předpověď počasí vyplatil. Ať už to byla náhoda, či ne, trefovali jsme jedno perfektní okno za druhým a ujížděli bouřkám. Podmínky se sice pořád otáčeli ze dne na den, ale už ne z hodiny na hodinu, jako v minulém roce. Kluci vypadali spokojeně a my jsme byli rádi, že se nám poštěstilo. On tě ten ostrov jednou položí na kolena a podruhé vyzvedne do oblak. Jako by byl naživu a věděl, co zrovna potřebuješ, haha.

Kluky z produkce jsme protáhli skoro celým ostrovem, od nejsvětlejších koutů, až po ty nejtemnější, kam se většina lidi ani nepodívá. Na některé místa jsme se dostali jen náhodou, protože v tak tvrdé zimě se cesty zavírají skoro každý den. Taky nás to párkát ztrestalo a museli jsme dělat rychlé a radikalní rozhodnutí. Byl to risk. Zejména, když se pohybujete v 9 lidech a každé špatné rozhodnutí stojí produkci peníze a čas. Ale bez takového přístupu si nezasurfuješ a nic nenatočíš. Bud to tam pošleš nebo můžeš další 3 dny brečet na baráku, za kterým se auta potápí ve sněhu.


Já, Luke a Vidir jsme do toho dali hodně energie a času, otevřeli jsme se světu i přes to, že to není náš styl. Bude to jedinečný a přirozený vizuální zážitek z našeho severského domova, se vším respektem k lokálum, horám, oceánu a přírodě. Jedná se o dokument, ve kterém vše uvidíte z jiné perspektivy a jsme rádi, že se jedná o perspektivu velmi talentovaných lidí v jejich odvětví. Děkujeme klukům za odholanost, trpělivost a děkujeme všem lidem, co dokument podpořili v kampani. Bez vás by to nebylo real! 

Bless you all.

Text: Filip Polách
Foto: Petr Hricko

Nezapomeň sledovat Between Fjords na Facebooku nebo Instagramu pro info ohledně premiér. Nebo sleduj SURFR, my to samozřejmě budeme i na naše kanály.

Zobrazit komentáře:

Diskuze

Zapoj se do diskuze a napiš nám tvůj názor, komentář nebo recenzi.

Výtahem nahoru