fbpx
Právě prohlížíš
Surfový průvodce, kterého strčíš do batohu

Surfový průvodce, kterého strčíš do batohu

Pokud si taky propadl cestování za vlnami, určitě se ti bude hodit průvodce. Nejen, že jsme letos spustili SURFR Guide, což je český kolektivní online surf průvodce, ale našli jsme také kompletní tištěné průvodce I Love the Seaside. 

Guidy I Love the seaside na krámku

Cestovatelského surf průvodce stvořil nizozemský pár Alexandra Gossink and Geert-Jan Middelkoop. Po tom co Alexandra překonala rakovinu, zjistili, že současný pracovní život je nenaplňuje. Pořídili si psa a dodávku a vyrazili na cestu k pobřeží za vlnami. V té době slovo „digitální nomád“ téměř nikdo neznal, ale přesně tenhle životní styl Alexandra a Geert objevili a zamilovali si ho. Během cestování podél Atlantiku začali známým doporučovat místa a v jeden moment je napadlo, že by to nemuseli dělat pokaždé znovu, ale měli to někde zapsané. Tak vzniknul nápad na Guide, který nakonec sami převedli v realitu, pouze s pomocí crowdfundingu. Díky úspěšné kampani se jim povedlo dát dohromady prvního průvodce jihozápadní Evropou, který zaznamenal neuvěřitelný úspěch. Proto následovali další potomci, průvodce severozápadní Evropou, Marokem a nově taky Britskými ostrovy. 

Pokud vás příběh holandského páru zajímá, poslechněte si rozhovor v podcast Get Wet Soon.

Jen si představte, kolik práce muselo stát zmapovaní nejen celého evropského pobřeží od Andalusie až po Lofoty, ale taky kompletní průzkum Británie a Maroka. Ale dokážu si představit, kolik úžasných zážitků a přátel za tu dobu nasbírali.

Průvodce I Love the Seaside jsou sice psané v angličtině, ale s tím už si dnes každý hravě poradí. Jedná se o velmi vymazlené průvodce kde nenajdete nejen informace a popisky k surfovým spotům, ale tipy na výlety do přírody, ubytování, yogu, restaurace nebo bary v okolí. Najdete tu i kulturní zajímavost jednotlivých oblastí. Ať už je to místní kuchyně nebo společenské akce a tradice.

Všechny tištěné průvodce najdeš na našem eshopu a samozřejmě si je můžeš vyzvednout nebo jen omrknout u nás na krámku.

Zobrazit komentáře:

Diskuze

Zapoj se do diskuze a napiš nám tvůj názor, komentář nebo recenzi.

Výtahem nahoru