fbpx
Právě prohlížíš
Knížky, které by neměly chybět v tvojí knihovně

Knížky, které by neměly chybět v tvojí knihovně

Poslední rok společně lítáme z lockdownu do lockdownu a ačkoliv pořád existují možnosti, jak opustit hranice tohodle Kocourkova, ne všichni si to můžou dovolit. Musíme si najít způsob, jak se doma zabavit a udržet si pozitivní náladu.

Asi vám nemusím říkat, že Instagram nefunguje. Sledování storieček opálených serfařek vás může naopak ponořit hlouběji do depky. Čtení je ideální cesta. Knížky jsou zdrojem inspirace, příběhů a v tomto případě i fotek, které jsou příjemné na dotek. Nakladatelství Gestalten má za sebou hlubokou historii a zvučnou reputaci, jako zdroj ikonických knih, které lze s klidem označit za umělecká díla.

She Surf

Je důležité si připomínat, že ve stínu uctívaných surfařů a světových šampiónů se ukrývá bohatá kultura talentovaných surfařek. Nedávno publikovaná kniha She Surf oslavuje minulý i současný odkaz žen v historii a kultuře surfování.

Autorkou knihy je americká surfařka Lauren L. Hill – matka, eko aktivistka a přítelkyně Dava Rastoviche. Společně vydávají mimo jiné i skvělý podcast Waterpeople, který doporučujeme odebírat.


Surf Odyssey

Kreativita nekončí tam, kde je jízda ve vlnách podmíněna další vrstvou anorganické kůže. Vyraz na odyseu napříč celým světem, kulturami, přírodní krásou a styly surfingu.

Surf Odyssey zachycuje adrenalin surfování v ledových vodách, skličující treky africkým terénem, snahu o nalezení přírody v její nejčistší podobě a mnoho dalšího. Příběhy riderů o magické jízdě na vlnách podtrhují ohromující snímky fotografů z celého světa.

Autorem knihy je multi-talentovaný grafik a surfař Andrew Groves. Jeho ilustrace se často objevují v publikacích jako jsou New York Times, Huck Magazine, the New Yorker, GQ, Wired, nebo Guardian.

Knihu Surf Odyssey najdeš u nás na krámku

Surf Shacks vol. 2

Ty nejhezčí příbytky kreativních surfařů. Druhá série tablebooku Surf Shacks od Matta Titone ilustruje místa, kde surfaři odpočívají a nabírají síly mezi swelly. Každý prostor má svůj příběh a překypuje originalitou. Objevíš havajský dům na stromě, přestavěný autobus rodiny Goodwinových, japonskou horskou chatu a spoustu dalších inspirativních interiérů a exteriérů.


Family Adventures

Chcete ukázat svým prckům kouzlo oceánu a nevíte, kam vyrazit? Možná vám přijde vhod kniha Family Adventures, z níž se tipy na úžasné rodinné výlety přímo sypou. 

Máš nějaký tip na další skvělou knížku se surfovou tematikou? Napiš nám jí do komentářů!

Zobrazit komentáře:

Diskuze

Zapoj se do diskuze a napiš nám tvůj názor, komentář nebo recenzi.

Výtahem nahoru