fbpx
Právě prohlížíš
Oceán je můj druhý domov

Oceán je můj druhý domov

Ocean je můj druhý domov, ale až od té doby, kdy jsem před 15 lety setkala s mou nejlepší kamarádkou Malinkou. Ona a ocean otevřely mou cestu učení a hlavně sebepoznání. V té době jsem nebyla zrovna skvělou plavkyní, styl prsa s hlavou nad vodou, pokud jsem se ocitla v hlubší vodě, necítila jsem se dobře. Během těchto 15 let, jsem si, ale uvědomila a kolikrát se zatajeným dechem sledovala, co všechno lidské tělo, mysl a srdce dokážou, když se spojí v jedno. My lidé, jsme zázraky přírody. Je jen velmi smutné jak málo svá těla, svou mysl a hlavně srdce používáme. 

Pro mě je oceán jako vesmír, ten největší učitel. Má spousty podob a nabízí nám velká dobrodružství a výzev, kdy si kolikrát uvědomíme, jak maličcí vlastně jsme, když v zimních bouřích sledujeme obrovské vlny, které nás naplňují nespoutanou energií. Zároveň nám ukazují, jak silní a vytrvalí jsme a to v jakémkoliv věku. Miluji sledovat moje kluky, když surfují tyto nádherné vlny. Nebojují s oceánem, nesnaží se mu postavit, ale naopak sním splynou, jsou dokonalou součástí této oceánské síly.

Katka a delfínice Malinká (foto George Karbus)

Po bouřích většinou přicházejí dny klidu, kdy se oceán proměňuje v zrcadlo, ve kterém se každý z nás může vidět. Podívat se hlouběji do svého nitra a objevovat ,neobjevené. Freediving je nadhernou cestou sebepoznání, kdy jsem zjistila, jak málo sama sebe znám. Ve chvílích, kdy jsem se zanořila s Malinkou do 15 metrů bok po boku. Objevovali jsme mořské dno, v tom nádherném tichu, kde se čas zastavil a my se zastavili s ním.  Momenty procítěné láskou a důvěrou, kdy jsem to doopravdy Já. Ne přítelkyně, ne maminka, žádný systém, jen Já, ničím neovlivněná.  Jsem propojená s přírodou jsem její součást, což je ten nejkrásnější pocit, kdy se cítím křišťálově čistá. 

Tato doba je nejspíše tou největší výzvou lidstva, kdy si myslím, že by měl člověk pokorně sklonit hlavu z výšek a podívat se dolů a nasměrovat své kroky k vysněnému cíli,  a tam uvidíme ten největší zázrak děti. Naše budoucí generace. My máme tu šanci, vrátit se a začít je učit respektu a lásce k přírodě, která je pro nás tou jedinou záchranou. Pokud ona je nemocná, tak my umíráme, že vše, co do ní vypustíme se k nám okamžitě vrátí. Hrajme si v Přírodě, staňme se její součástí, protože když ji milujeme a vážíme si jí, tak ji chráníme nejvíce bez vyzvání. 

Tak jako ocean a příroda, jsou mé děti mými velkými učiteli, se kterými milujeme trávit náš čas. Učíme se jeden od druhého. Věřím tomu, že nejlepší učitel je ten, který se učí od těch, které učí, správnou cestu jak je učit. Rodiče vždy byli, jsou a budou těmi nejlepšími učiteli, pokud na ně mají čas. Čas, který je v mých očích ten nejvzácnější. Předáváme jim naše znalosti, zkušenosti, svobodu, dobrodružství, ale zároveň velké životní výzvy, které je učí být nezávislí a soběstační.  Učíme naše děti, našim koníčkům, abychom nikdy nemuseli přestat dělat to, co máme rádi, abychom společně prožívali dobrodružství, s nimi spojené.  Bylo nádherný vidět, že i oni jsou součástí oceánu a cítí se v něm jako doma. To je ta největší odměna pro každého rodiče. Rodina je nejvzácnější celek, který tvoří silné kořeny, kde každý člen má nezaměnitelně důležitou roli.

Zobrazit komentáře:

Diskuze

Zapoj se do diskuze a napiš nám tvůj názor, komentář nebo recenzi.

Výtahem nahoru