Oceán plasty nePETřebuje

Oceán plasty nePETřebuje je neziskový projekt, který založil surfař Jakub Michna společně se značkou SURFR. Problematika plastového odpadu v oceánech je nám bohužel velmi blízká. Ještě aby ne, když jí zažíváme z první ruky – na pláži i ve vlnách. Věříme, že právě my, surfaři bychom měli šířit poselství o omezení jednorázového plastového odpadu mezi širší veřejnost. Jenže nejdřív je důležité si uvědomit, že ten problém začíná už doma v Čechách. Víme, že existuje hned několik světových organizací, které řeší znečištění oceánů. Našim cílem je však podporovat české projekty a organizace, které se aktivně podílejí na ochraně oceánů a přírody. Výtěžek z každého produktu z kolekce Oceán plasty nePETřebuje putuje na vybranou lokální organizaci. Zároveň budujeme platformu pro komunikaci a vzdělávání v tématech ekologie a udržitelnosti.

Příroda nám každý den poskytuje vlny – zdroj nepředstavitelné euforie. A my jí zato na oplátku věnujeme odpad? Lépe řečeno, přes 8 milion tun odpadu každý rok! To není fér. Pokud nenastane radikální změna, do roku 2050 bude v oceánu víc plastů, než ryb.

Neexistuje žádné jednoduché řešení, jak se odpadu v oceánech zbavit. Jedno je ale jasné, zapojit se musí každý z nás. Zásadní je první krok – omezit spotřebu jednorázových plastů. Ať už to jsou igelitové pytlíky, brčka, kelímky, plastové příbory nebo PET lahve na vodu.

V celé republice máme možnost si z kohoutku natočit čistou a kvalitní pitnou vodu. Proč bychom si měli tu samou vodu kupovat v obalech, které rázem vyhodíme? Pořiď si vlastní lahev na vodu (nebo jak rádi říkáme „nePETku“), kterou můžeš doplňovat znovu a znovu do konce života. Ušetříš tím nejen peníze, ale i planetu.

nePETka

NePETka je tvůj každodenní parťák na hydrataci a neustálá připomínka, že Oceán plasty nePETřebuje. Koupí lahve podpoříš organizaci KeepitClean.

  • Materiál: Tritan™ (bez BPA, BPS a ftalátů)
  • Objem: 1000ml
  • Lahev je téměř nerozbitná, zvládne i extrémní teploty – lze do ní nalít horkou vodu, kafe nebo čaj

Vyrobeno v USA