fbpx
Právě prohlížíš
Neutrácej peníze za lepší prkna, investuj do sebe!

Neutrácej peníze za lepší prkna, investuj do sebe!

Má smysl utrácet majlant za zbrusu novej performance shortboard s vidinou toho, že díky němu konečně začneš sázet radikálnější zatáčky? Není lepší investovat do „mentora“, kterej ti pomůže pochopit principy surfování a nastaví ti opravdovej surf trénink? Přesně taková příležitost se ti naskytne už v květnu na Hardcore Workshopu se surf koučem Nikou Rosariem. S přihláškou neotálej, jsou celkem jen 4 fleky!

Po úspěšném soustředění v Maroku bych chtěl pozvat český a slovenský surfaře na 4. projekt zaměřenej na surfovej progress.

Workshop povede bývalý pro surfař Nika Rosario, zakladatel SurfMore Coaching. Nika se věnuje exkluzivně výuce pokročilých surfařů, neboli běžných lidí, např. vnitrozemských smrtelníků jako jsme my. A proto má spousty zkušeností se žáky, kteří začali surfovat až dávno po žákovském věku. Díky tomu dokáže skrze koučing bravurně odstranit i ty nejhorší zlozvyky.

Nika začal surfovat ve 12 letech a hned o dva roky později se stal jedním z nejmladších profesionálních surfařů v Portugalsku. Během kariéry trénoval po boku legendárního Tiaga Pirese pod vedením kouče Jose Seabry. Poté, co skončil se závoděním, rozhodl se jí ve stopách svého trenéra a začal studovat na sportovní univerzitě v Lisabonu obor se zaměřením na surfing performance. Následně pak založil první výukovou platformu v Peniche, zaměřenou čistě na mírně pokročilé a pokročilé surfaře. Díky jeho zkušenostem získal přístup k metodám výuky profesionálního surfingu a začal je aplikovat a předávat svým studentům.

Jak probíhá surf koučing s Nikou?

Den před lekcí Nika určí nejlepší možný spot v okolí a čas na základě lokálních znalostí a předpovědi. Na pláž přiveze kromě foťáku a kamery taky plnou tašku „hraček“. Místo běžného zahřátí a protažení před lekcí totiž každému naordinuje cvičení „na suchu“ s využitím nástrojů jako je odporová guma, gymball, malé míčky, balanční desky, tyčky, kužely atd. Tyto cvičení jsou zaměřena specificky na techniku, kterou se v danou chvíli skupina zabývá.

Následuje 90 minutová surf session, jejíž cílem je splnit úkoly dle programu daného tréninku. Ať už se jedná o drillování bottomturnu, topturnu nebo chytání více vln. Během celé session Nika na pláži a natáčí nebo fotí každou jízdu. Několikrát během lekce tě „vypíská“ z vody, aby ti předal okamžitý feedback. Na kameře ti hned ukáže, co děláš, nebo neděláš správně.Po každé lekci rovnou následuje video/foto rozbor u kafe a paštelu. Během jedné až dvou hodin ti Nika do puntíku zanalyzuje každou jízdu a manévr (včetně elektronické tužky).

Zobrazit komentáře:

Diskuze

Zapoj se do diskuze a napiš nám tvůj názor, komentář nebo recenzi.

Výtahem nahoru